В Україні росте дефіцит електроенергії
Фото: unsplash.com

У понеділок, 9 січня, в Україні знову почало зростати споживання електроенергії. Якщо дефіцит в енергосистемі збільшуватиметься, це може призвести до аварійних відключень, кажуть в "Укренерго".

Причиною дефіциту енергії стали зниження температури та збільшення споживання промисловістю й бізнесом на початку робочого тижня. Для забезпечення балансу в енергосистемі до всіх областей довели ліміти споживання, які діють з 4:00 до 24:00. Перевищення лімітів призведе до застосування аварійних обмежень.

В "Укренерго" розповіли, що складною залишається ситуація з електропостачанням у прифронтових регіонах на сході та півдні. Там електромережі й так були сильно пошкоджені через бойові дії, а в ніч на 9 січня росіяни ще й обстріляли один з об’єктів генерації на півдні країни.

Енергосистема не може покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та окупацію ворогом низки електростанцій, серед яких і найпотужніша Запорізька АЕС.

Енергетики вкотре закликали українців розумно споживати електроенергію та користуватися енергомісткими приладами почергово, щоб знизити навантаження на енергосистему.

Нагадаємо, енергетики працюють над новою схемою електропостачання у Києві, завдяки якій з середини лютого столиці вже не загрожуватиме блекаут. План передбачає резервну генерацію енергії для водоканалів та теплових станцій, щоб у місті завжди була вода та тепло.

На ВДНГ відкрили новий пункт обігріву