В Держспоживслужбі розповіли про симптоми кору та його профілактику

В Держспоживслужбі розповіли, як уберегтися від кору та як розпізнати його симптоми. За офіційними даними, станом на 11 січня в столиці цією небезпечною інфекцією вже заразилися 66 людей, 54 з яких — діти.

Кір — це гостре вірусне захворювання, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти нього. Наразі кір зафіксували у кількох регіонах України, зокрема в Одеській, Львівській областях та Києві.

Вірус кору передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів. При цьому інфекція швидко поширюється.

Найчастіше на кір хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, то заразитись може і дорослий. Перші симптоми вірусу — млявість, порушення сну, зниження апетиту. Пізніше з’являються нежить та кашель, а також підвищується температура.

Однак вже через кілька днів температура знижується, а кашель та нежить, навпаки, посилюються. В цей період в людини стають чутливими очі, важко дивитись на світло. На внутрішній стороні щік, а іноді й губ, з’являються дрібні цятки. Це вже одна з основних ознак, що в хворого таки кір.

На 4-5 день після перших симптомів температура знову підвищується до 39-40 градусів, а на шкірі з’являється висип у вигляді червоних цяток. У цей момент посилюється нежить, набрякають повіки та все обличчя. Також може посилитись головний біль, інколи хворі навіть непритомніють.

Якщо хвороба проходить без ускладнень, то вже за тиждень хворому стає краще. Але ускладнення після хвороби можуть бути небезпечнішими за саму недугу. Інфекція понижує імунітет, і організм стає чутливим до будь-якої інфекції. Також серед можливих ускладнень пневмонія, бронхіт, запалення середнього вуха, в деяких випадках енцефаліт (запалення головного мозку).

Найбільш дієвим захистом від кору залишається вакцинація. Її роблять дитині у 12 місяців та в 6 років. У країнах, де вакцинація від кору охоплює більшість населення, люди перестають хворіти на кір. В Україні наразі достатньо вакцин проти кору.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентини Гінзбург, серед інших способів мінімізувати ризик інфікування кором — часте вологе прибирання, провітрювання приміщення, уникання закритих приміщень із великим скупченням людей.

Нагадаємо, що київських школярів не пускатимуть на уроки без щеплень від кору.