В "Борисполі" зупинили пасажира з радіоактивним годинником (фото)

В одного з пасажирів столичного аеропорта "Бориспіль" українські прикордонники вилучили радіоактивний годинник. Про це повідомляється на сайті Державної прикордонної служби.

Раритетний авіаційний годинник з підвищеним радіаційним фоном був виявлений у громадянина України, який летів рейсом "Київ — Відень", після спрацьовування стаціонарного комплексу радіаційного контролю, встановленого в аеропорту.

Радіаційний фон, що випромінював годинник, перевищував допустимі норми в три рази. За словами чоловіка, він придбав цей годинник в подарунок другові. Правоохоронці вилучили небезпечний подарунок, а громадянина попередили про заборону переміщення такого роду предметів та речей через державний кордон.

Через кілька годин подібна ситуація повторилася в аеропорту Львова. Авіаційний годинник з перевищенням радіаційного фону був виявлений у громадянина США, який, до речі, теж летів до Відня. За словами чоловіка, він навіть не підозрював про те, що годинник небезпечний, а також розповів, що придбав його на львівському ринку "Вернісаж".

Раніше повідомлялося, що в центрі Прип'яті запустили колесо огляду.