Українським вченим, які працюють на антарктичній станції "Академік Вернадський", вдалося зафіксувати рідкісну зустріч із смугачами – одними з найменших представників родини китів.
Як повідомили на сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook, ці тварини рідко потрапляють у поле зору та є складними для вивчення.
На відео видно пару смугачів, що спокійно пропливають зовсім поруч із човном українських науковців.
Антарктичні смугачі є одними з найменших серед смугачевих китів, досягаючи ваги до 10 тонн та часто не перевищуючи 10 метрів у довжину. Ці тварини мешкають у всіх океанах Південної півкулі та припливають до Антарктиди на літній період, де мають змогу харчуватися крилем. З настанням антарктичної зими смугачі мігрують у тепліші північні води для розмноження, хоча деякі особини можуть залишатися зимувати поблизу Антарктиди.
Розпізнати цих китів можна за характерним серповидним спинним плавцем, який має одночасно закруглену та загострену форму. За словами дослідників, смугачі вирізняються своєю швидкістю та маневреністю у переміщенні між крижинами, що ускладнює їхнє спостереження та дослідження.
Нагадаємо, раніше біля української антарктичної станції "Академік Вернадський" помітили єгипетську чаплю, що є рідкістю для цього регіону.