Неподалік української антарктичної станції "Академік Вернадський" народилися перші пінгвінята цього сезону.
Як повідомили у Національному антарктичному науковому центрі, біолог 29-ї Української антарктичної експедиції Світозар Давиденко виявив двох малюків у гнізді на скелі біля лабораторії з дослідження геокосмосу.
За словами вченого, перше дитинча вже активно годується та пищить, а друге щойно вилупилося й ховається під дорослого пінгвіна. Малюки близько місяця залишатимуться в гнізді під пильним наглядом батьків, які по черзі їх годуватимуть крилем, грітимуть та охоронятимуть від хижих птахів.
Новонароджені пінгвінята вкриті сірим пушком, який вони почнуть змінювати на звичне чорно-біле пір’я через місяць. Згодом вони приєднаються до "ясел" — невеликих груп, за якими наглядають кілька дорослих птахів.
На острові Галіндез, де розташована станція, нині мешкає близько 4 тисяч субантарктичних пінгвінів. Українські біологи спостерігають за цими птахами, вивчаючи вплив кліматичних змін. Розширення ареалу гніздування пінгвінів на Південь є одним із доказів потепління в Антарктиці.
Нагадаємо, раніше українські полярники зафіксували несподіване явище: біля станції "Академік Вернадський" серед тисяч субантарктичних пінгвінів з'явилися пінгвіни Аделі.