У селищі Борова на Харківщині оголосили евакуацію населення: деталі
Фото: УНІАН

У селищі Борова на Харківщині оголосили про евакуацію населення у зв'язку із загрозою безпеки та життя громадян. Очільник Борівської селищної ради Олександр Тертишний розповів, кого, куди і в якому порядку будуть евакуйовувати, а також що необхідно мати із собою.

"В умовах воєнного стану вимушені прийняти рішення про евакуацію населення з території Борівсько селищної територіальної громади задля безпеки життя громадян. Хто має можливість виїхати власним транспортом, рекомендуємо виїхати! Селищною радою організовуються евакуаційні автобуси до евакуаційних поїздів у місто Краматорськ", — зазначив Тертишний.

Кого і в якому порядку будуть евакуйовувати із Борової

Першочергово будуть евакуйовувати жінок з дітьми, людей похилого віку та осіб з інвалідністю. 

Для того, щоб взяти участь в евакуації до населених пунктів на заході України, потрібно:

  • Прийти до Борівської селищної ради з документом, що посвідчує особу, а також документами на дітей (свідоцтво про народження, паспорт тощо);
  • Записатися на чергу до евакуації на 6 квітня 2022 року або іншу дату, яку буде оголошено додатково. Ситуація може змінюватися кожного дня;
  • Тим, хто записався, буде повідомлено про місце збору та час відправлення з смт Борова до міста Краматорськ, де жителі зможуть відправитися на безкоштових евакуаційних поїздах за декількома напрямками. 

Куди будуть евакуйовувати людей із Борової

У Краматорську жителі Борової зможуть відправитися на одному із чотирьох регулярних евакуаційних рейсів: 

  • до Ужгорода — близько 10:00 (через Слов'янськ, Лозову, Харків, Полтаву, Київ, Львів та Мукачево);
  • до Львова — о 13:00 та 13:00 (через Слов'янськ, Лозову та Полтаву);
  • до Хмельницького — з 15:00 до 16:00 (через Слов'янськ, Лозову, Харків, Полтаву, Київ та Вінницю).

Час відправлення рейсів умовний, маршрут слідування також може змінюватися у зв'язку із ситуацією. Пасажирам необхідно прибути на станцію за дві години до відправлення. Поїзд може не тільки запізнитися, а й відправитися раніше.

Краматорську на вокзалі щодня працюють волонтери, які здійснюють посадку пасажирів та надають допомогу маломобільним громадянам. Вони формують групи пасажирів і розсаджують по вагонах. Без участі волонтерів люди не зможуть потрапити у вагон.

Групи поділяються за віковою ознакою. Першочергово розсаджують сім’ї та групи з маленькими дітьми до п’яти років. За ними — з дітьми від 6 до 16 років. І лише потім сідають дорослі. Група формується за молодшою дитиною у сім’ї. Сім’ю ніхто не розділяє.

"Чоловіки призовного віку допускаються до посадки в поїзд в залежності від обстановки та кількості людей. Посадка чоловіків здійснюється за залишковим принципом. Чоловіки повинні бути готові, що їх у будь-який момент можуть висадити, а на їхнє місце посадити матір із маленькою дитиною", — зазначили у Борівській селищній раді. 

Водночас, за наявності документу про інвалідність та у супроводі неповнолітніх дітей чоловіків пропускають разом з першими групами.

Скільки триватиме дорога та що з собою потрібно мати

Дорога до кінцевого пункту призначення триває понад добу. Може бути і таке, що потяги їхатимуть понад 30 годин. Тож жителів Борової закликають бути готовими до того, що їхати доведеться сидячи у заповненому вагоні.

З собою потрібно брати лише найнеобхідніші речі, воду, необхідні ліки та їжу на дорогу. Також потрібно обов'язково взяти документи і гроші. Ідеальний варіант – невеликий рюкзак на спині та одна дорожня сумка в руках. Існує імовірність того, що доведеться все це нести самостійно та піднімати на верхню полицю.

Борівська селищна рада рекомендує не брати з собою у дорогу пакети, адже вони непрактичні, рвуться і можуть спричинити зайвий клопіт. Також не варто брати в дорогу багато маленьких сумок — це створить труднощі для вас, ваших сусідів та волонтерів. 

Водночас радять не завантажувати сумку так, що ви самостійно не зможете її нести/везти.

"Домашніх улюбленців можна брати з собою, але варто подумати, як ваша тварина перенесе подорож. Котів перевозять у переносках. Для великих собак потрібен намордник", — зазначив сільський голова. 

У містах, які приймають переселенців зі сходу України, є можливість безкоштовного поселення тимчасово переміщених осіб. На вокзалах цих міст також працюють волонтери, які допомагають з розселенням, харчуванням, наданням гуманітарної допомоги.

Спротив російській окупації, день 41