В проваллі, що утворилося в одному з житлових дворів на Печерську, виявили історичні мурування кінця ХІХ ст. — початку ХХ ст.
Про це розповів столичний активіст-пам’яткоохоронець Дмитро Перов.Вирва в Музейному провулку утворилася ще 8 березня, тоді під землю провалилися одразу три припарковані автівки.
“Після того, як автівки прибрали, а завал трохи розчистили — зʼявилась можливість його оглянути краще. Під шаром землі в 50-60 см виявилися зводи перекриття, мурована стіна виконана з київської жовтої цегли та ніша, що завершується лучкованою перемичкою”, — пише Перов.
Це можуть бути підвали історичної садиби-майстерні Самсона Стрельбицького, 1820-1830 рр. Про це свідчить спрямованість основного ходу, який йде від фасадної будівлі Садиби-майстерні (Музейний провулок, 8-А) в напрямку дворового будинку (8-Б) та закінчується “глухою” нішею. “Водночас, муровані підземелля у дворі садиби можуть бути поєднані в інший спосіб і відноситися вже до житлового флігеля 8-Б. Останній — збудований 1911 року та має чинний статус памʼятки архітектури та містобудування (Наказ Міністерства культури і туризму України від 15.04.2008 Nº 424/1/16-08 Памʼятка архітектури та містобудування)”, — зазначає активіст.
Провалля з історичним підвалом знаходиться неподалік Національного художнього музею. Також в Музейному провулку 8-А наприкінці 80-х — початку 90-х знаходилась штаб-квартира Народного руху України, а поруч — встановлено памʼятник Вʼячеславу Чорноволу.
“В наш час будівлю вже приватизували. Нині її власником є ТОВ “Київторгремпроект”. Останній — минулого року проводив тут інженерні дослідження з метою вивчення можливості реконструкції садиби-майстерні Стрельбицького в багатофункціональний офісний центр”, — підсумовує пам’яткоохоронець.Раніше “Наш Київ” писав, що 17-21 березня з вулиць столиці прибиратимуть незаконні рекламні конструкції.