У Парижі на День Незалежності України відкриють сквер, названий на честь Києва

У Парижі на День Незалежності України відкриють сквер, названий на честь Києва і народу України. За рішення щодо перейменування офіційно проголосувала Рада Парижу. 

Про це в інтерв’ю LB.ua повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко. 

За його словами, сквер відкриють у самому центрі міста — поблизу Єлисейського палацу. 

"Коли мер Парижу Анн Ідальго була в Києві, вона зустрічалася з президентом Зеленським, який вручив тоді Парижу відзнаку міста-рятівника. Ви пам’ятаєте, що в перші дні та місяці вторгнення Париж став прихистком для українських біженців, які звідти виїжджали до інших міст чи країн. Анн Ідальго пообіцяла назвати один зі скверів Парижа на честь столиці української держави міста Києва і народу України", — пояснив Омельченко. 

Також він додав, що на День Незалежності Ейфелеву вежу підсвітять кольорами українського прапора. 

"Таке відбуватиметься вже вдруге, і це безпрецедентне рішення: раніше на вежі можна було побачити лише кольори французького стяга. Жодна інша країна, окрім України, не вшановувалася так французами. Жовто-блакитне світло Ейфелевої вежі побачать в усьому світі", — розповів посадовець.

Нагадаємо, французький художник Крістіан Ґуемі створив на Київщині декілька портретів загиблого Героя України Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі". 

Париж виділив додаткові кошти на розбудову Києва