У київський парках майже повністю зникли білки. Про це інформує громадська організація “Київський еколого-культурний центр”.
За підрахунками фахівців КЕКЦу, порівняно з попередніми роками, кількість білок знизилася приблизно в 20 разів.
Як зазначають у дописі, це пов’язано з “гламуризацією” київських парків — “Київзеленбуд” вирубає старі дуплисті дерева, внаслідок чого білкам немає де влаштувати гнізда та розмножуватись.
“По суті, те, що творить у Києві “Київзеленбуд” — це справжній екоцид”, — йдеться у повідомленні.
У приклад наводять два столичні ботанічні парки: Університетський та імені Гришка. Один належить Київському університету, а другий — Національній академії наук. Вчені там старі дерева з дуплами не вирубують, і тому там живуть білки.
“У всіх куточках цих ботанічних парків раз-по-раз лунає стукіт. Діти та дорослі стукають грецькими горішками один про одного. Це чудовий спосіб приманити та погодувати білок”, — зазначають екологи.
Водночас близько 8 років тому “Київзеленбуд” провів масову вирубку старих дуплистих дерев в парку КПІ — десятки білок залишилися без своїх сховищ. Тварини вирішили перебігти Берестейський проспект, до парку Івана Багряного, але всі були розчавлені машинами, що проїжджали.
Друга причина — “Київзеленбуд” не розвішує в парках штучні будиночки для білок, де вони могли б гніздуватися та розмножуватись. Зокрема, Департаменту захисту довкілля КМДА вже пропонували організувати розвішування в київських парках будиночків для білок, птахів та кажанів, проте нічого зроблено не було.
“Забудова зелених зон, гламуризація парків, ідіотське глобальне сінокосіння — це все приклад кричущої антиекологічної політики, яка вже багато років проводиться в Києві Кличком”, — підсумовують у дописі.
UPD: "Київзеленбуд" спростував інформацію, що у столиці зникли білки. За словами комунальників, це неперевірена інформація, яку поширює КЕКЦ. Натомість вони надали перелік локацій, де у Києві можна зустріти білок:
- Голосіївський район: парк імені Максима Рильського;
- Дарницький район: парк "Партизанської Слави";
- Деснянський район: Парк "Муромець", парк з водними обʼєктами вздовж проспекту Романа Шухевича;
- Дніпровський район: парк "Перемога";
- Оболонський район: парк культури та відпочинку "Пуща-Водиця", парк "Наталка";
- Печерський район: Наводницький парк, Печерський ландшафтний парк, Аскольдова могила;
- Подільський район: парк "Кинь-Грусть", Старокиївський гора (Пейзажна алея), Алея Художників, парк "Сирецький Гай", парк "Березовий Гай";
- Святошинський район: парк "Совки", сквер між вулицями Гетьмана Кирила Розумовського та вулицями М. Поповича, сквер ім. Ревуцького;
- Солом’янський район: парк "Відрадний", Солом'янський ландшафтний парк, парк "Супутник", парк "Юність", парк імені М. Зерова;
- Шевченківський район: парк "Нивки", парк "Сирецький".
“Наш Київ” також вже писав, що на Оболоні може з'явитися новий ландшафтний заказник.