У Михайлівському монастирі оцифрували середньовічну плиту з вершником

У Михайлівському золотоверхому монастирі в Києві завершили процес оцифрування цінної середньовічної кам’яної плити з рельєфним зображенням вершника. Про це повідомила громадська організація "Україна Інкогніта".

Цифрова копія артефакту тепер доступна для перегляду у віртуальному музеї. А оригінал плити можна побачити наживо в музеї монастиря, вхід до якого розташований під дзвіницею.

Розміри кам’яної плити становлять 153 на 113 сантиметрів. Її виявили археологи у 1997 році під час розкопок біля входу до монастирського льоху на глибині близько пів метра. Тривалий час вона використовувалася як частина мостової, лежачи зображенням донизу.Фото: "Україна Інкогніта"

Дослідники висувають гіпотезу, що на рельєфі зображено сцену чуда святого Євстахія. 

Плита зроблена з пірофіліту — місцевої породи каменю, родовища якої знаходяться поблизу Овруча. На думку експертів, в X-XI століттях у Києві, ймовірно, існувала власна школа каменотесів, яка у своїй роботі наслідувала візантійські традиції. Проте, на відміну від Візантії, де використовували мармур, київські майстри працювали з пірофілітом.

Нагадаємо, у Києві завершили оцифрування документації Гостиного двору.

Оцифрували документи Софійського собору та заповідника "Софія Київська"