У "Києво-Печерській Лаврі" старі дерева оглянули за допомогою томографа: фото

У Національному заповіднику "Києво-Печерська Лавра" за допомогою арботома визначали стан 20 старих дерев. Фахівці обстежили старі каштани, клени, ясени та липи.

Про це повідомили в "Київзеленбуді". 

В установі зазначили, що деревам на території заповідника кілька десятків років, а троє каштанів визнані пам’ятками природи місцевого значення — їм близько 200 років. Необхідність обстежити дерева виникла, тому що вони ростуть у найбільш відвідуваних місцях й можуть наражати на небезпеку гостей та працівників.

Як пояснили у "Київзеленбуді", виконати огляд вирішили з арботомом, адже він дозволяє побачити стан дерева зсередини.

"Принцип дії приладу заснований на вимірюванні часу проходження звукових імпульсів через різні ділянки стовбура дерева. Стовбурові гнилі знижують щільність деревини, і прилад виявляє такі ділянки, дає змогу отримати цілісну картину поширення гнилі по стовбуру. Спеціальне програмне забезпечення розраховує вимірювані параметри і відображає їх на моніторі у вигляді кольорового графічного зображення", — розповіли експерти.

Внутрішні пошкодження, зони розпаду і порушення цілісності деревини, а також механічно відокремлені частини матеріалу, виділяються на зображенні в червоному кольорі. Водночас здорова і неушкоджена деревина зображується зеленим кольором. 

Інформація, отримана за допомогою цього приладу, допоможе скласти план лікування для кожного дерева.

Нагадаємо, попередній огляд дерев у "Києво-Печерська Лаврі" відбувся 4 жовтня. Тоді фахівці визначили, що понад 30 дерев потребують додаткового огляду. 

Киян закликають допомогти врятувати 90-літній каштан на Пейзажній алеї