Через відключення електроенергії кияни почали зігріватися газовими приладами, що призвело до збільшення кількості пожеж у житловому секторі.
Представники "Київгазу" наголошують, що стабілізаційні відключення електроенергії не привід ігнорувати правила газової безпеки.
Щоб зберегти життя та не наражати на небезпеку себе та сусідів існують прості правила користування газоприладами:
- Користуйтеся тільки справним газовим обладнанням. Якщо помітили несправність – викликайте майстра;
- Під час горіння полум’я на пальниках має бути синім або фіолетовим, а жовте полум’я – ознака неповного згоряння газу. Слідкуйте за цим;
- Перевірте димоходи та вентиляційні канали, щоб у них була присутня тяга;
- Не користуватися електровитяжкою у приміщеннях, де працює газовий прилад з відводом продуктів згорання у димохід;
- Не сушіть над газовою плитою або котлом легкозаймисті предмети та матеріали (одяг, папір, волосся тощо);
- Газова плита призначена для приготування їжі, а не обігріву приміщення.
При виявленні в приміщенні запаху газу потрібно негайно вимкнути газові прилади, відкрити вікна, залишити приміщення та зателефонувати 104.
До речі, заборонено використовувати індивідуальні газобалонні установки всередині житлових будинків, які вищі двох поверхів.
Раніше ми писали, що через віялові відключення електроенергії українці почали масово використовувати для обігріву, готування їжі або джерела світла газові прилади, генератори, свічки тощо. Щоб не нашкодити собі та своїм близьким та убезпечити житло від пожежі, ДСНС надала поради, як правильно палити свічки, як правильно користуватися газовим туристичним пальником, як правильно користуватися пічним опаленням та як правильно користуватися генераторами.