У Києві відбудеться 29-й фестиваль "Нове німецьке кіно": програма

У програмі фестивалю "Нове німецьке кіно", який стартує вже 9 листопада, відбулися зміни.

Організатори скасували покази мелодрами "Одного разу ми все розповімо одне одному" режисерки Емілі Атеф, які було анонсовано напередодні. Замість неї глядачам кіноогляду покажуть містичний нуарний трилер "Теорія всього", який нещодавно мав прем’єру в офіційному конкурсі Венеційського кінофестивалю.

У Києві відбудеться 29-й фестиваль "Нове німецьке кіно": дата та програма

Стрічка Тімма Крьоґера за участі Ханса Цішлера, який свого часу працював із Вімом Вендерсом та Жаном-Люком Ґодаром. Події картини розгортаються у 1962 році в готелі у Швейцарських Альпах. Йоганнес — один із науковців, які прибули сюди на конференцію, щоб почути про нову революційну теорію. Однак з’їзд сколихує низка неприємних подій: лектор так і не з’являється, одного з фізиків знаходять мертвим, а підозріла піаністка з готелю таємниче зникає. Головний герой опиняється втягнутим у цю зловісну й оповиту загадкою історію.

У Києві відбудеться 29-й фестиваль "Нове німецьке кіно": програма

Фільм продемонструють лише в Києві. Решту стрічок продемонструють в усіх містах, де анонсовано подію.

9 листопада, на річницю падіння Берлінського муру, фестиваль розпочнеться у кінотеатрах "Жовтень" у Києві, "Планета кіно" в ТРЦ Forum у Львові та Культурно-мистецькому центрі ім. І. Миколайчука в Чернівцях.

Пізніше покази проведуть в Одесі та Харкові. Дати цих заходів оголосять додатково. Актуальний розклад із покликаннями на квитки можна знайти на сторінці фестивалю.

Інші фільми фестивалю були анонсовані раніше:

  • Фільм-відкриття — романтична комедія "Полум’яне небо" режисера Крістіана Петцольда, відомого за стрічками "Ундіна" й "Транзит". На цьогорічному Берлінале картина здобула Ґран-прі журі — "Срібного ведмедя", а на Одеському кінофестивалі, де пройшла українська прем’єра, — Спеціальну відзнаку журі міжнародного конкурсу. У центрі сюжету — молодий письменник, який рушає пожити в будинку на березі моря, щоб зосередитися на своїй книзі. Однак чарівна сусідка й несподівані зустрічі відволікають його від роботи. Коли неподалік спалахує лісова пожежа, головні герої опиняються у пастці полум’я та починають зближуватися.

У Києві відбудеться 29-й фестиваль "Нове німецьке кіно": програма

  • Драма "Ідеальні дні" — нова робота знаменитого Віма Вендерса, триразового номінанта на "Оскар», володаря "Золотої пальмової гілки" Канн, "Золотого лева" Венеції та Премії BAFTA. Це стрічка про буденність та красу життя. Головний герой — прибиральник туалетів у Токіо. Він задоволений простим життям: дотримується структурованого розпорядку, а вільний час присвячує своїй пристрасті — слуханню рок-музики, читанню книг та вирощуванню дерев. Виконавця головної ролі Кодзі Якусьо визнали Найкращим актором на Каннському кінофестивалі.

У Києві відбудеться 29-й фестиваль "Нове німецьке кіно": програма

  • Одна з головних німецьких кіноподій року — драма "Учительська", яку висунули на здобуття премії "Оскар" у категорії "Найкращий міжнародний фільм". Картина Ількера Чатака побачила світ на Берлінале, де здобула дві відзнаки, а пізніше вона отримала 5 нагород Німецької кінопремії. Фільм розповідає про вчительку-ідеалістку, яка намагається розплутати справу про крадіжку в школі. Одна драматична подія перетворюється на психологічну війну, а сама жінка опиняється між своїми ідеалами та шкільною системою, де наслідки її дій загрожують зламати її саму. Втілила головну героїню Леоні Бенеш — зірка серіалів "Вавилон-Берлін" і "Корона".

У Києві відбудеться 29-й фестиваль "Нове німецьке кіно": програма

Варто зазначити, 29-й фестиваль "Нове німецьке кіно" — один із найстарших кінооглядів в Україні, який традиційно стає поглибленим експрес-курсом останніх подій у кінематографі Німеччини.