де здати донорську кров у Києві
Фото: pixabay.com

У Київському міському центрі крові не вистачає донорської крові. Тому киян просять стати донорами, аби врятувати чиєсь життя.

Про це йдеться на сайті Київського міського центру крові.

Зараз критично не вистачає запасів I негативної, II негативної, III негативної та IV негативної груп крові. Запаси II і III позитивних груп крові закінчуються, також мало запасів I і IV позитивних груп.

Згідно з українським законодавством, стати донорами крові та її компонентів можуть лише громадяни України, а також особи, які мають посвідку на постійне проживання України.

Перед здаванням крові та її компонентів необхідно дотримуватись ряду правил:

  • мати гарне самопочуття та здоров'я;
  • добре виспатися та відпочити напередодні здачі;
  • напередодні здачі крові та її компонентів необхідно виключити з раціону жирну їжу (масло, сало, жирні м'ясо та рибу, молоко, сметану, яйця та морозиво). У ці дні лікарі рекомендують вживати відварені м'ясо та рибу, каші, картоплю, відварені та сирі овочі та фрукти, соки, компот, житній та не здобний хліб;
  • у день здавання потрібно з'їсти легкий сніданок (чай або сік, печиво, білий хліб);
  • за 48 годин до здачі крові потрібно відмовитися від алкогольних напоїв, утриматися від куріння або не курити за годину та після донації.

Здати донорську кров можна у будні з 8:00 до 16:00 у відділенні Київського міського центру крові на вулиці на вул. М. Берлинського, 12. Відділення на лівому березі поки що закрите з технічних причин.

Як стати донором органів після смерті в Україні