У Києві біля другого корпусу "Києво-Могилянської академії" на Контрактовій площі заасфальтували археологічний розкоп стін Богоявленського собору Києво-братського монастиря. Також біля пам'ятки зрізали табличку про історичну цінність об'єкта.
Про це повідомив Дмитро Перов у Facebook.
За словами активіста, "одна з відомих криптобірж" запропонувала президенту Могиляки реконструювати цей корпус університету (якому 100 років) та облаштувати на місці пам'ятки археології парковку для авто. Для цього розкоп закрили асфальтом.
Проте археолог Іван Зоценко, який відповідає за цей археологічний об'єкт, у коментарях зауважив причину асфальтування. Він зазначив, що "це не розкоп, а тимчасова консервація фундаментів". Також наголосив, що над фундаментами собору немає асфальтного покриття і вся вода з тече на них. "Ці дії вберегли фундаменти від деструктивних процесів взимку".
Богоявленський кам'яний собор побудували у 1693-1695 роках за ініціативи гетьмана Івана Мазепи. Про це йдеться у дослідженні комунального закладу "Центр консервації предметів археології".
Собор має виняткове історико-культурне значення. Існує легенда, що поблизу цього храму похований український гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний.
Раніше ми писали, що київські пам'яткоохоронці підготували концепцію відбудови садиби Зеленських.