У Національному природному парку "Голосіївський" квітнуть первоцвіти.
Фотографіями поділились на Facebook-сторінці парку.Деякі квіти почали з'являтись ще у лютому.
Одним із перших в лісі з’явився підсніжник білосніжний. Цей нині рідкісний вид, занесений до Червоної книги України, найбільше потерпає від діяльності людини — масового зривання на букети, переважно для продажу, викопування цибулин, надмірного рекреаційного навантаження — витоптування.Щоб зберегти рослину, у парку контролюють всі відомі місця, де вона росте, а також шукають нові.
Сьогодні, 2 квітня, дослідилили нову популяцію підсніжника в ярах біля Китаївського водотоку. Це нині одна з найбільших відомих популяцій цього виду в Парку.
Після підсніжника вже почала квітувати ціла низка весняних квітів.Квітують фіалка запашна (viola odorata), ряст ущільнений (corydalis solida), якого зараз найбільше, та починає з’являтись ряст порожнистий (corydalis cava), який цвіте різними кольорами.
Розкрила свої квіти медунка темна (pulmonaria obscura), з’явились жовті квіти анемони жовтецевої (anemonoides ranunculoides) та зірочок жовтих (gagea lutea). В більш вологих місцях ярів проростає жовтяниця черговолиста (chrysosplenium alternifolium).
Всі первоцвіти мають коротке життя, вони квітнуть лише протягом кількох тижнів, а решту року перебувають у вегетативному стані у вигляді бульб, цибулин чи кореневищ. Часто первоцвіти є рідкісними або зникаючими видами, які відіграють важливу роль у екосистемах, допомагаючи у формуванні та підтримці мікроклімату та ґрунтів.“Наш Київ” вже писав, що на Київщині знайшли ще один ліс з червонокнижними підсніжниками.