У Білій Церкві перебудували пам’ятку національного значення, пов’язану із Тарасом Шевченком.
Про це повідомляє громадська організація ”Україна Інкогніта”.Власник зробив ремонт і перебудував будинок станційного доглядача, що входить до комплексу споруд Старої пошти.
Зокрема, внаслідок робіт знищили автентичний дерев’яний ґанок, замість якого звели цегляну прибудову, а також замінили вікна на пластикові.Ансамбль споруд Старої пошти у Білій Церкві має статус пам’ятки національного ще від 1979 року.
Комплекс звели у 1825-1833 роках, індивідуальний проект розробив невідомий архітектор.Споруда займає площу близько 1,5 га і складається з двох частин. Перша частина — будівлі поштової станції, готелю і заїзду (ямщицька). В другій — службові споруди (каретовня, кузня і стайня).У 1846 році в готелі поштової станції перебував Тарас Шевченко під час роботи у складі історико-археографічної комісії.
У повісті “Прогулянка з задоволенням і не без моралі” він описує свій приїзд до Білої Церкви, де спинився спочатку в так званому “заїзді”, який виконував спрощену роль поштового двору.
Будинок станційного наглядача з’явився пізніше відвідин Тараса Шевченка, але він входить до історико-архітектурного комплексу, пов’язаного із його життям.
Представники міської влади Білої Церкви та громадська організація “Україна Інкогніта” вже проінформували департамент культури і туризму Київської обласної державної адміністрації — там обіцяють звернутися до правоохоронних органів.
“Наш Київ” вже писав, що активісти звернулись до СБУ щодо незаконної передачі історичних будівель у центрі Києва Віктору Медведчуку.