17 травня 2019 року завершується третій конкурс з пошуку керуючої компанії для Межигір’я — скандального маєтку побіжного президента Януковича, оголошений АРМА (Агентство з розшуку та управління активами). Однак і його може спіткати доля попередніх невдалих спроб. Про це йдеться в розслідуванні РБК-Україна.
Можливих причин для зриву конкурсу видання називає кілька: непрозора структура власності, невизначений статус землі, наявність на території «людей в камуфляжі» з ГО «НПУ "Межигір’я"», саботаж конкурсу з їхнього боку, а також астрономічні борги за комуналку та абсолютна неясність того, хто закриє перед постачальниками заборгованість, що накопичилась.
Згідно з інформацією РБК-Україна, у 2014 році активісти Автомайдану і Самооборони зайняли резиденцію Межигір’я та встановили там свою адміністрацію на чолі з Денисом Тарахкотеліком. Група «активістів» зареєструвала громадську організацію «НПУ "Межигір’я"» — одного з трьох учасників конкурсу АРМА. Два інші учасники конкурсу, які подали документи на поточний момент — нікому не відомі ТОВ «Гаянській Геннадій Григорович» і ТОВ «Скомпані» (компанія, яку пов’язують з Олексієм Вороненко — колишнім кандидатом в депутати та помічником нардепа Мураєва).
Видання зазначає, що ГО «НПУ "Межигір’я"» неодноразово порушує вимоги АРМА, згідно з якими брати участь в ньому можуть тільки комерційні організації, але не громадські об’єднання. Керівництво активістів відмовляється міняти форму власності, мотивуючи це небажанням оплачувати податки і комунальні платежі.
У своєму розслідуванні «Таємниці Межигір’я. Чому конкурс на керуючого може закінчитися нічим» РБК-Україна проводить аналіз можливих статей доходів і витрат нинішньої адміністрації та приходить до висновку, що сума виручки ГО «НПУ "Межигір’я"» може перевищувати 50 млн грн. На думку АРМА, ця сума може досягати 100 млн грн.