The New York Times показала, як росіяни розстріляли велосипедиста в Бучі
Скріншот з відео The New York Times

Американська газета The New York Times опублікувала новий відеодоказ звірств, скоєних російськими військовими під час окупації Бучі. А саме — розстрілу місцевого мешканця, що їхав на велосипеді.

Журналісти NYT отримали відео, зняте з повітря українськими військовими наприкінці лютого, коли російські утримували місто. Запис пройшов незалежну перевірку видання.

На відео можна побачити, як велосипедист їхав вулицею Вокзальною в Бучі, а потім спінився та повернув за ріг на вулицю Яблунську, де стояли російські війська. Щойно велосипедист проминув поворот, російська бронемашина зробила кілька пострілів з великокаліберної зброї уздовж проїжджої частини. Друга бронемашина зробила два постріли в бік велосипедиста. Після цього з місця влучання піднявся шлейф пилу та диму.

Після того, як війська окупантів вийшли з Бучі, тіло чоловіка з велосипедом було знайдено в цьому самому місці, відзначають в NYT. Загиблий мав пошкоджену ногу та лежав за бетонним стовпом, який вочевидь впав від удару. Пошкодження стовпа — характерні для слідів від влучання висококаліберного боєприпасу. Одяг на вбитому (темно-синій верх і світлі штани) також збігатися з одягом велосипедиста на відео.

Скріншот з відео The New York Times

На знімках з повітря видно, що російська бронетехніка на вулиці — це БМД-4, які зазвичай оснащені 100-міліметровою та 30-міліметровою гарматою. 

Військова колона на відео стояла на перехресті вулиці Яблонській, де раніше знайшли понад десяток трупів. Супутникові знімки підтвердили, що люди були вбиті в березні, коли росія контролювала місто. Нове відео підтверджує, що там, де було знайдено багато тіл, знаходилась колона російської техніки.

Спротив російській окупації, день 42