Тепломережі Києва почали перевіряти дронами із тепловізорами

Працівники «Київтеплоенерго» запровадили допоміжний спосіб обстеження тепломереж у Києві — дронами із тепловізорами. Отриману інформацію враховуватимуть під час формування переліку трубопроводів і теплових вузлів для модернізації. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«Ми продовжуємо заміну й модернізацію теплових мереж міста. Минулого року замінили 130 км, на цей рік збільшуємо обсяги – замінимо 150 км. Плануємо, що за наступні 5 років, здійснюючи модернізацію 150-170 км трубопроводів на рік, зможемо вийти на більш стабільну та планову роботу. Наша першочергова мета – уникнути аварійних випадків, подібних тим, що сталися на вулицях Шота Руставелі та Антоновича», – сказав чиновник.

Перша спроба проінспектувати тепломережу дроном відбулася у п’ятницю, 21 лютого, о 9:00 на ділянці від вулиці Льва Толстого до бульвару Тараса Шевченко. Цей трубопровід із попередньою ізоляцією проклали у 1995 році. Також комунальники перевірили дроном ділянку від вулиці Богдана Хмельницького до Прорізної — там труби проклали ще у 1970 році.

Відеотрансляцію з місця події вели журналісти НашКиев.UA.

Утім в «Київтеплоенерго» зауважили, що перевірка дроном буде не основним способом обстеження, а допоміжним. Більшість інформації про зношення мереж будуть отримувати у результаті гідравлічних випробувань у міжопалювальний сезон. 

Нагадаємо, у Києві на території ВДНГ встановили перше автоматизоване IT-кафе із підігріванням і системою двостороннього завантаження. У ньому не потрібно буде взаємодіяти із працівниками закладу — треба лише зробити замовлення і забрати його  із комірки автомата.