Суд визнав незаконною націоналізацію «ПриватБанку»

У четвер, 18 квітня, Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення за позовом олігарха Ігоря Коломойського і визнав протиправним та скасував рішення про виведення неплатоспроможного ПАТ КБ «ПриватБанк» з ринку за участю держави. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

У Нацбанку відзначають, що рішення суду ще не набуло чинності та буде оскаржене регулятором.

«Рішення суду не набрало законної сили та буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій та прийнятих рішень регулятора в апеляційній інстанції. Вкотре звертаємо увагу, що породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність», — повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Також Нацбанк запропонує Раді з фінансової стабільності звернутися до РНБО та Кабміну з приводу подібних судових практик, які завдають шкоди міжнародному іміджу України.

За словами першого заступника голови Нацбанку Катерини Рожкової, міжнародні партнери України неодноразово наголошували на тому, що націоналізація «ПриватБанку» — важливий крок для забезпечення фінансової стабільності.

«Рішення про виведення неплатоспроможного "ПриватБанку" за участю держави приймалось відповідно до норм діючого законодавства, було підтримане РНБО та Урядом України з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян. Законність рішень очевидна і зворотна процедура у цьому питанні неможлива, адже для цього немає ні правових, ні економічних підстав. Після виведення неплатоспроможного банку з ринку за участю держави, "ПриватБанк" повністю перейшов на ринкову бізнес-модель і сьогодні є найприбутковішим українським банком та частиною стабільної і прозорої банківської системи», — зазначила Рожкова.

Також в Нацбанку нагадали, що акціонери «ПриватБанку» не виконали взяті на себе зобов’язання щодо фінансового оздоровлення банку. Після чого НБУ визнав «ПриватБанк» неплатоспроможним і звернувся до уряду з пропозицією придбати права власності на акції банку.

Раніше повідомлялося, що в «ПриватБанку» хотіли двічі отримати відсотки і пеню за кредит.