Пошуковий сервіс Яндекс вивчив, які нові назви вибрали для вулиць Києва і Київської області, які потрапили під дію закону.
За рік в зв'язку з декомунізацією загалом було перейменовано близько 1000 вулиць Київської області (включно з Києвом). За цим показником вона увійшла в топ-5 регіонів України з найбільшою кількістю змін:
- Дніпропетровська область - близько 1400 перейменованих вулиць;
- Харківська - 1300;
- Київська - 1000;
- Донецька - 970;
- Черкаська - 800;
В першу чергу на Київщині перейменовували вулиці Леніна та всі види "жовтневих" (Жовтнева, 10, 20, 40, 50 років Жовтня тощо). Ось яких назв зникло з карти регіону найбільше:
- Леніна - 55;
- Жовтнева/Жовтня - 41;
- Чапаєва - 34;
- Комсомольська - 27;
- Щорса - 26;
Проте, на карті ще й досі можна знайти сотні "радянських" назв, наприклад:
- Леніна - 270;
- Жовтнева/Жовтня - 160;
- Щорса - 122;
- Радянська - 119;
- Чапаєва - 105;
Замість "радянських" вулиць на карті області з'явилися Центральні та Європейські, Абрикосові та Вишневі, Козацькі та Покровські. Ось яких назв додалося більш за все:
- Соборна - 16
- Центральна - 15
- Ярослава Мудрого - 13
- Калинова - 10
- Незалежності - 10
Якщо говорити про тематику нових назв, то на першому місці були релігійні та "смачні" теми. В Київській області з'явилося близько 30 вулиць, названих на честь церковних свят або святих, наприклад Святомиколаївська, Троїцька і Преображенська. Стільки ж "смачних": Виноградна, Медова, Цукрова тощо.
Майже так само часто вулицям давали назви, що відображають події новітньої історії країни: вулиці Небесної Сотні, Героїв Майдану, добровольчих Батальйонів та інші. Всього 20 нових назв.
Часом вулицях намагалися підібрати "зручні" назви, схожі за звучанням або змістом на старі. Наприклад, в Любарцев вулицю Червона Зірка перейменували в Зоряну, а в Фастові вулиця Василя Боженка стала вулицею Олександра Боженка.
Нагадаємо, що частину композиції Арки дружби народів хочуть знести.