Скільки українців святкуватимуть Різдво 25 грудня: результати опитування
Фото: svatove.city

В Україні збільшилась кількість людей, які підтримують ідею перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня з 26% до 44%. В основному це мешканці західних регіонів країни та Києва.

Про це свідчать результати опитування, яке проводила соціологічна група "Рейтинг".

Зазначається, що за останній рік зросла кількість тих, хто святкує Різдво лише 25 грудня з 4% до 11%. Також побільшало тих, хто святкуватиме і 25 грудня, і 7 січня (з 18% до 25%).

Скільки українців святкуватимуть Різдво 25 грудня

У 2021 році 71% українців святкували Різдво 7 січня. У 2022 році їх кількість зменшилася до 55%.
Скільки українців святкуватимуть Різдво 25 грудняТакож скоротилася частка людей, які зовсім не підтримували ідею перенесення святкування Різдва. Якщо у 2016 році 55% українців зовсім не підтримували таке рішення, то вже у 2022 році їх кількість зменшилася до 19%. Проте великою залишається кількість тих, кому ще важко визначитися.

Скільки українців святкуватимуть Різдво 25 грудняПо регіонах можна побачити, що найбільша кількість тих, хто підтримує перенесення — мешканці західної України, Києва та Центру. А серед представників конфесій — греко-католики, представники ПЦУ та невіруючі. Також можна простежити, що люди, яким 51+, підтримують перенесення краще, ніж молодь від 18 до 35 років.

Раніше ми писали, що православна церква України офіційно дозволила своїм храмам відзначати Різдво 25 грудня та проводити у цей день різдвяні богослужіння, якщо таке бажання висловлять парафіяни. 

Ukraїner випустить книгу "Різдво і Маланка": де купити