Різдво в Україні
Фото: pixabay.com

Православна церква України офіційно дозволила своїм храмам відзначати Різдво 25 грудня та проводити у цей день різдвяні богослужіння, якщо таке бажання висловлять парафіяни. Таке рішення прийняли під час засідання Священного синоду церкви 18 жовтня. 

У ПЦУ відзначають, що вони взяли до уваги численні запити та дискусію щодо дати святкування Різдва в Україні, яка вже протягом багатьох років точиться в церковних колах та у суспільстві.

Тому, "з метою вивчення реальної церковної потреби в здійсненні у близькому часі календарних змін" Священного синод ПЦУ вирішив дозволити своїм парафіям за бажанням проводити богослужіння з нагоди Різдва Христового 25 грудня 2022 року. У ПЦУ зазначили, що такі "виключення" можливі там, де для цього існують пастирські обставини та засвідчується бажання вірних. А рішення про проведення служіння саме 25 грудня має прийматися настоятелем та громадою.

Парафії, які проводитимуть різдвяне богослужіння 25 грудня, потім мають подати до Київської митрополії письмову інформацію про число його учасників. Крім того, учасники такого богослужіння в цей день звільняються від обмежень посту.

Нагадаємо, "Укрпошта" оголосила конкурс на найкращий ескіз своєї Різдвяної марки. Роботи можна надсилати до 25 жовтня включно.

На муралі "Свята Джавеліна" у Києві прибрали німб після скарги Ради Церков