Скільки культурних об’єктів знищила росія
Фото: t.me/synegubov

У Міністерстві культури та інформаційної політики розповіли, скільки об’єктів культурної інфраструктури в Україні було знищено та постраждало внаслідок російської агресії.

Так, станом на 25 грудня 2022 року пошкоджень зазнали 1189 культурних об’єктів, а третина з них, 446 об’єктів, були повністю зруйновані. Найбільших руйнувань росія завдала у Донецькій, Київській, Харківській, Луганській, Миколаївській, Запорізькій, Сумській та Херсонській областях. Серед усіх об'єктів культурної інфраструктури найбільше пошкоджень та руйнувань зазнали клубні заклади — 47% від загальної кількості.

Загалом постраждали:

  • клубні заклади — 563 одиниці (зруйновано 222; пошкоджено 341);
  • бібліотеки — 453 одиниці (зруйновано 155, пошкоджено 298);
  • музеї та галереї — 63 одиниці (зруйновано 22, пошкоджено 41);
  • театри та філармонії — 18 одиниць (зруйновано 9, пошкоджено 9);
  • заклади мистецької освіти — 92 одиниці (зруйновано 38, пошкоджено 54).

"Наразі майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації. Через це неможливо порахувати точну кількість об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали в ході бойових дій та окупації", — зазначили у Мінкульті.

Як повідомлялось раніше, влада Польщі готова прихистити у себе культурні об'єкти та витвори мистецтва з України, якщо українська сторона вирішить вивезти їх задля безпеки. 

Національна музична академія залишила в назві ім’я Чайковського