Сенат США підтримав закон щодо програми ленд-лізу для України: що це означає

Сенат США одноголосно ухвалив закон, який дозволяє президенту Джо Байдену активувати програму ленд-лізу для України. Це означає, що Сполучені Штати зможуть у прискореному режимі доставляти в Україну військову техніку та інше оснащення. Утім тепер рішення має розглянути Палата представників. 

Про це повідомило видання Politico

Зазначається, що востаннє така програма була використана ще під час Другої світової війни. 

"Сенатори швидко підтримали пропозицію, відому як ленд-ліз, оскільки українські військові довели, що можуть дати відсіч російським військам, які обстрілюють міста України з кінця лютого. Програма ленд-лізу, створена за часів Другої світової війни, розглядалася як переломним момент у конфлікті, оскільки вона дозволила США швидко поповнити запаси союзників без трудомістких процедурних перешкод", — розповіли у виданні. 

Зазначається, що необхідність швидкого поповнення запасів Збройних сил України набула більшої актуальності для американського уряду в останні дні, після того як весь світ побачив жахливі кадри Бучанської різні та інших звірств російських військових в Україні. Ухвалений сенаторами закон про ленд-ліз має пришвидшити передачу критично важливої військової техніки та інших життєво важливих предметів оснащення до України, скоротивши бюрократичні процедури. 

"Де-факто, це дозволяє передавати техніку, а країна-отримувач повинна повернути гроші США пізніше", — пояснили у виданні.

Зазначається, що тепер рішення має розглянути Палата представників. Утім важливо зробити це до кінця четверга, тобто сьогодні, алже потім обидві палати покинуть Вашингтон для запланованої двотижневої перерви. 

Спротив російській окупації, день 42