Що потрібно знати, якщо близька людина йде на війну
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій розповіло, що робити, якщо ваша близька людина йде захищати Україну зі зброєю в руках. Яку інформацію необхідно знати, через які месенджери краще комунікувати з рідними та як часто можна їм телефонувати на війні — розказуємо про усе детально. 

Якщо ваші близькі йдуть на війну, необхідно отримати якнайбільше інформації про їхнє місцезнаходження та підрозділ. Дізнайтеся, у яку військову частину потрапили рідні, у якому підрозділі вони служать. Також потрібно отримати інформацію про прізвище безпосереднього командира вашої близької людини та його номер телефону. Не завадить знати і два-три номери телефонів побратимів близького. За можливості, дізнайтеся місцезнаходження рідної людини. 

Важливо пам'ятати про надійність і безпечність комунікації з рідними, які на війні. У Мінреінтеграції, приміром, радять скачати на телефони месенджер Signal. За першої можливості воякам радять відписатися близьким про місцезнаходження (можна вказати назву населеного пункту або найближче поселення). 

Водночас родичас радять не панікувати і не обривати телефони близьких, якщо якийсь час вони не виходять на зв'язок. 

Що потрібно знати бійцю, який пішов на війну?

  • Потрібно мати жетон з вибитим на ньому прізвищем;
  • Підписуйте свій одяг з даними про себе на внутрішній стороні;
  • Вивчіть напам'ять номер телефону когось із рідних — це дозволить тримати зв'язок з родиною у випадку втрати свого телефону;
  • Тримайтеся поруч із досвідченими бійцями — завдяки своєму досвіду вони можуть знайти оптимальний вихід зі складної ситуації;
  • Будьте запасливими — окрім додаткових набоїв, пам'ятайте про аптечку, засоби гігієни, їжу, багато на калорії та достатній запас води.

"Правило виживання: на війні і навіть у в полоні виживає не найрозумніший і не найсильніший, а той, хто може пристосуватися до ситуації і швидко та правильно оцінює нові обставини. Найбільші шанси в того, хто має швидку реакцію та здатний ухвалювати нестандартні рішення", — зазначили у міністерстві. 

Спротив російській окупації, день 58