Рибалки на Київщині врятували від окупації близько двох тисяч людей
Фото: pravda.com.ua

У селі Страхолісся на Київщині місцеві рибалки врятували від голоду та окупації близько двох тисяч людей. Човнами у населений пункт вони завозили їжу та ліки, а у зворотньому напрямку евакуйовували дітей, старих та жінок.

Історію рибалок та тих, кого вони врятували, розповіло видання "Українська правда"

Зазначається, що на початку березня волонтери створили евакуаційні та гуманітарні пункти на берегах Київського водосховища. Звідти в ізольовані села за допомогою човнів постачали продукти та ліки, а у зворотньому напрямку вивозили старих, жінок та дітей. Зокрема, рибалки зі села Страхолісся врятували так дві тисячі людей.

Фото: pravda.com.uaЕвакуація людей із захоплених окупантами територій почалася ще на початку березня, коли на Київському водосховищі був лід. Дорога зі Страхолісся у безпечний пункт займала від 40 хвили до півтори години, залежно від погоди. 

"З перших днів стало ясно, що продуктами ніхто у нас сильно не затарений. Хлопці не лінувалися, виходили в море. Ми ловили рибу, роздавали людям. Відвозили на інші села, які залишилися у пастці", — розповідає Альона Алієва. 

Фото: pravda.com.uaТак вдалося допомогти кільком сотням людей, які через російську окупацію залишилися без їжі. Спершу самостійно ловили рибу, а згодом почали організовувати своєрідні "гуманітарні рейси" з борошном та іншими продуктами. 

Після перших успішних поїздок рибалки та активісти влаштували у Страхоліссі евакуаційний центр, пов'язаний із кількома точками на лівобережжі, на стику Чернігівської та Київської областей. На лівий берег вивозили біженців, а на правий — привозили їжу та ліки. 

Спротив російській окупації, день 70