Яку військову допомогу отримає Україна за результатами зустрічі Рамштайн-2
Фото ілюстративне: facebook.com/MinistryofDefence.UA

У понеділок, 23 травня, відбулася друга зустріч Контактної групи з оборони України (так званий "Рамштайн-2"), до якої входить понад 40 країн-партнерів. Цього разу засідання пройшло онлайн.

За результатами зустрічі 20 країн анонсували нові пакети оборонної допомоги Україні. Про це розповів міністр оборони США Ллойд Остін, повідомляє CNN

Зокрема, зазначив Ллойд, Данія погодилася надати Україні пускову установку та протикорабельні ракети "Гарпун". Вони мають допомогти захистити українське узбережжя від російських кораблів. 

Також про оборонну підтримку заявила і Чехія. Вона передасть Україні бойові гелікоптери, танки та ракетні системи.

Окрім того, за словами Ллойда, кілька країн, зокрема, Італія, Греція, Норвегія та Польща, передадуть Україні критично необхідні артилерійські системи та боєприпаси. Інші виступили з новими зобов'язаннями щодо навчання збройних сил України та підтримки її військових систем. 

"Я скличу контактну групу на нашу третю зустріч наступного місяця, цього разу зберемося особисто, 15 червня, у Брюсселі", — зазначив міністр оборони США. 

Водночас, міністр оборони України Олексій Резніков подякував Ллойду остіну за його лідерство у форматі "Рамштайн".

"На нашій наступній зустрічі я сподіваюся повідомити про результати використання систем, які сьогодні обговорювали партнери. Вони повинні змінити гру на полі бою!", — написав Резніков. 

Він також заявив, що зустріч Контактної групи з оборони України пройшла успішно та опублікував фото "Зірки смерті" — бойової космічної станції у вигаданому всесвіті "Зоряний воєн", яка слугувала надзброєю Галактичної імперії. З її допомогою імперія могла руйнувати планети. 

Спротив російській окупації, день 89