Рада ухвалила закони про медіа та нацменшини
Фото: facebook.com/verkhovna.rada.ukraine

Верховна Рада на засіданні 13 грудня підтримали два законопроєкти, ухвалення яких є умовою для початку переговорів про вступ України до Євросоюзу.

Так, 324 народні депутати у другому читанні ухвалили законопроєкт №8224 про національні меншини (спільноти). Цей документ конкретизує права національних спільнот в Україні, а також забезпечує гарантії їхньому етнічному та культурному розвитку. Ухвалення законопроєкту спрямоване на боротьбу проти дискримінації представників етнічних меншин.

Також законопроєкт на законодавчому рівні закріплює повноваження центрального органу виконавчої влади, що здійснює державну політику у сфері захисту прав та свобод людей, які належать до національних меншин (спільнот). Також документ пропонує створення консультативно-дорадчих органів при органах виконавчої влади різних рівнів і центрів національностей в обласних центрах або визначених населених пунктах.

Ще один євроінтеграційний документ, ухвалений ВР — це закон про медіа. Законопроєкт під номером 2693-д у другому читанні підтримали 299 народних обранців.

Фактично це — новий медійний кодекс, який має замінити застаріле медійне законодавство. Документ має відрегулювати усю сферу медіа, створити прозорі правила для цієї індустрії, захистити журналістів та підтвердити їхній статус. Зокрема, онлайн-медіа тепер вважатимуться ЗМІ, що регулярно поширюють інформацію за допомогою інтернету на власному сайті. Проте це не стосуватиметься аудіовізуальних медіа.

Крім того, більше повноважень отримає Національна рада з питань теле- та радіомовлення. Тепер вона регулюватиме також діяльність онлайн-медіа.

Також документ забороняє поширювати: російську пропаганду; інформацію, що принижує українську мову; інформацію, що заперечує або виправдовує злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років в Україні; пропаганду наркотичних та психотропних речовин тощо.

Нагадаємо, також депутати Верховної Ради підтримали скандальний законопроєкт про реформування сфери містобудування. Проти його ухвалення виступали мери деяких міст, представники громадськості та низка ЗМІ. 

Верховна Рада ліквідувала скандальний Окружний адмінсуд Києва