Психологів та психотерапевтів в Україні сертифікуватимуть — МОЗ
Фото ілюстративне: Pexels

Верховна Рада України ухвалила закон “Про систему охорони психічного здоров’я”.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Закон №12030 встановлює правила та принципи роботи системи охорони психічного здоров’я та спрямований на забезпечення доступу до якісних послуг, захист прав людей із психічними розладами та іншими проблемами, що стосуються психічного здоров'я.

Для координації послуг у цій сфері запроваджують Національну комісію з питань психічного здоров’я — постійно діючий колегіальний орган у сфері управління Кабінету Міністрів України.

Один із найважливіших пунктів — запровадження системи сертифікації фахівців у сфері психічного здоровʼя. Документ передбачає єдині стандарти сертифікації за професійними напрямами роботи психологів (у Нацкомісії) та сертифікацію психотерапевтів саморегулівними організаціями (СРО), які мають міжнародне визнання.

“Кожен українець матиме гарантію, що звертається до справжнього фахівця, а фахівці, своєю чергою, зможуть отримати офіційне визнання”, — зазначають в МОЗ.

Закон запроваджує чіткі визначення таких понять, як “психічне здоров’я”, “послуга у сфері психічного здоровʼя”, “надавач послуг у сфері психічного здоров’я”, “фахівці у сфері психічного здоров’я” та інші, необхідні для якісного юридичного регулювання цієї сфери. Також передбачені умови для розвитку системи професійного саморегулювання та підготовки кадрів у цій сфері, зокрема можливість професійних асоціацій фахівців набувати статусу саморегулівних організацій.

Крім того, закон пропонує роботодавцям розробити та затвердити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці. Документ враховує міжнародний досвід та інтегрує напрацювання Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”.

Скільки звернень щодо домашнього насилля надійшло на “Телефон довіри” у Києві в 2024 році