На 10% протягом квітня зросла кількість звернень на телефон довіри Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству щодо фізичного, психологічного та економічного насильства.
Про це повідомила заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда.
Звернень стосовно фізичного насильства надійшло на 3% більше, ніж у березні, а щодо психологічного та економічного — аж на 7%.
“Ми чи не вперше спостерігаємо ситуацію, коли психологічне та економічне насильство зростає більше, ніж фізичне. І хоч загалом підвищення показників — це наче тривожний сигнал, з іншого боку — це маркер обізнаності людей. Вони усвідомлюють, що насильство — це не тільки про фізичний вплив” — зазначила Марина Хонда.За квітень на телефон довіри надійшло 596 звернень щодо домашнього насильства, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги надали 214 консультацій, а загальна кількість запитів склала 1531.
Переважають звернення щодо психологічної допомоги. Гостро стоїть питання проживання панічних атак і фантомних звуків вибухів.
Фахівці допомагають людям стабілізуватись тут і зараз, тож дуже часто розмова стає першим кроком до більш ґрунтовного піклування про своє ментальне здоров’я.
Щоб покращити систему допомоги, проводять опитування через “Київ Цифровий”, до якого можна долучитись до 2 травня включно.
Якщо ви або хтось із ваших близьких постраждали від насильства чи опинились у загрозливій ситуації, обов’язково звертайтеся до фахівців. Вам нададуть консультацію та допомогу незалежно від статі, місця реєстрації чи інших соціальних характеристик. А за потреби, мобільна бригада перевезе до безпечного місця.
Звертайтесь по допомогу за одним із номерів:
- 15-00 (зі стаціонарного);
- 044-272-15-00 (із мобільного).
“Наш Київ” вже писав, що діти, які постраждали від війни, вчитимуть англійську та проходитимуть арттерапію.