Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський запросив мільярдера Ілона Маска відвідати Україну, щоб той на власні очі побачив завдані росіянами руйнування. Про це він заявив вчора під час виступу на The New York Times DealBook Summit.

Заява Зеленського була відповіддю Маску, який у жовтні пропонував Україні піти на територіальні поступки росії, щоб закінчити війну. На думку президента, візит в нашу країну допоміг би тому зрозуміти реальну ситуацію, перш ніж робити про неї якісь заяви.

"Якщо ви хочете зрозуміти, що тут накоїла росія, приїжджайте в Україну, і ви побачите це на власні очі. Після цього ви скажете нам, як закінчити цю війну, хто її почав і коли ми можемо її завершити", — сказав Зеленський.

Також президент вважає, що що російський диктатор володимир путін навряд вдастся до застосування ядерної зброї, як того бояться деякі західні політики або той самий Маск. на його думку, це немає бути найбільшим страхом Заходу.

"Я не думаю, що він використовуватиме ядерну зброю. Це моя думка", — зазначив Зеленський. 

За його словами, натомість західні демократії мають бути більш стурбованими загарбницькими амбіціями путіна. За його словами, якщо росії вдасться завоювати частину України, наступними можуть бути інші сусідні країни.

Нагадаємо, на початку жовтня Ілон Маск запропонував провести у Криму та на інших окупованих росією територіях "референдум", а також заявив, що Україна не зможе перемогти у цій війні. Заява бізнесмена викликала неабиякий резонанс, і на неї відреагували кілька українських посадовців, серед яких був і президент Володимир Зеленський.

Пізніше Маск знову запропонував віддати окупований півострів рф, щоб запобігти ядерній війні. Мовляв, росія бачить Крим як свою невід'ємну частину, яка має критичне значення для її "національної безпеки". І якщо путіна "заженуть у кут", то він обов'язково застосує ядерну зброю, що стане початком Третьої Світової війни. 

Крім того, компанія SpaceX надіслала листа до Пентагону, в якому заявила, що більше не може продовжувати фінансувати роботу Starlink в Україні. А сам Маск заявив, що росія намагається вбити Starlink. Пізніше мільярдер все ж передумав та написав, що вирішив продовжити фінансувати роботу цієї системи супутникового зв'язку в Україні.

Starlink працюватиме в Україні навіть у разі припинення фінансування США