Під час повномасштабного вторгнення продажі книжкової онлайн-платформи "Букнет" виросли — за півріччя платформа продала 100 тисяч книг. За весь минулий 2021 рік, у компанії придбали тільки 133 тисячі книжок. Це вражаюче зростання, враховуючи падіння замовлень у березні та надання деякими компаніями безплатного доступу до електронних книг.
Статтю про це виклала AIN.UA з посиланням на пресслужбу "Букнету".
Як вважають керівники книжкової платформи, таке зростання стало можливим через відмову українців споживати російськомовну продукцію, у тому числі й літературу в електронному форматі. До цього додалося рішення самих авторів. Ті з них, що до повномасштабного вторгнення писали та публікували книжки тільки російською, взялися перекладати чи відразу публікувати свої роботи українською попри вищий попит продукції мовою РФ. Хоч у березні було не до купівлі електронних книжок, але у квітні українці все ж повернулися до читання.
Також важливим був і вклад самого "Букнету": лише за підсумками липня щомісячний вклад у рекламу становитиме близько 700 тис. грн, у порівнянні зі 150 тис. взимку. Це допомогло залучити нову аудиторію — тепер вона становить до 40 000 читачів у день.
Ще однією позитивною ознакою став рекордний червень, який допоміг продати 23 000 книг і нарахувати авторам 600 тис. грн. Ця сума на 20% більша травневого заробітку й аж на 50% — довоєнного січневого результату.
"Букнет" — це електронна бібліотека, що також працює і як соцмережа: на сайті можна читати та завантажувати книжки, а також спілкуватися між учасниками платформи.