У Києві перевірять понад 3500 об’єктів культурної спадщини, які знаходяться в комунальній та приватній власності, на предмет дотримання правил пожежної та техногенної безпеки. Про це повідомляє прес-служба КМДА.
Перш за все, у власників пам’яток повинні бути укладені охоронні договори.
«Охоронний договір — це підтверджене зобов’язання та гарантія від власника пам’ятки утримувати її у належному стані, використовувати винятково згідно з призначенням та, врешті-решт, — зберегти будівлю. У нас вже були випадки пожеж в історичних будівлях, і всі власники мають бути свідомими та дотримуватися правил пожежної безпеки на об’єктах», — сказав перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Якщо охоронні договори на комунальні об’єкти культурної спадщини не будуть укладені, Департамент культурної спадщини буде накладати штрафи.
Також Поворозник звернувся до адміністрацій культових споруд, щоб вони теж провели перевірки дотримання пожежної та техногенної безпеки.
«Загалом на заходи з охорони та збереження культурної спадщини протягом наступних трьох років заплановано витратити 247,7 млн грн. Найбільшу суму заплановано на реставрацію та розвиток об’єктів культурної спадщини — 74,3 млн. Загалом цільова програма розроблена для проведення перевірки стану об’єктів культурної спадщини та передбачає швидке реагування на різноманітні загрози щодо їхнього збереження. Згідно з документом, запланована реставрація та розвиток пам’яток, викуп аварійних об’єктів, контроль за їх належним утриманням та збереженням», — розповів чиновник.
Нагадаємо, що увечері в понеділок, 15 квітня в знаменитому Соборі Паризької Богоматері спалахнула масштабна пожежа, яку гасили понад 12 годин. Полум’я швидко охопило дах стародавньої споруди — той обвалився за кілька годин від початку пожежі. Також обвалився 93-метровий шпиль собору. Впоратися з вогнем пожежникам вдалося лише наступного дня. Основну споруду Нотр-Даму їм вдалося врятувати, хоча вона теж постраждала від вогню. Президент Франції Емануель Макрон заявив, що Собор Паризької Богоматері обов’язково буде відновлений і оголосив збір коштів. Наразі на відновлення собору вже зібрали близько 1 мільярда євро.
Раніше повідомлялося, що в Києві планують заборонити цар-балкони і кондиціонери на фасадах архітектурних пам’яток.