Пінгвіни "допомагали" українським полярникам закопувати зонд на "Вернадському"
Національний антарктичний науковий центр

Українські полярники на станції "Академік Вернадський" зіткнулися з незвичайними "помічниками" під час проведення наукових робіт.

Як розповідають у Національному антарктичному науковому центрі, геофізики 29-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) Анна Соіна та Олександр Богомаз займалися підготовкою магнітометричних зондів до зими. Ці зонди використовуються для дослідження наднизькочастотного (ННЧ) випромінювання, зокрема шуманівського резонансу, який допомагає відстежувати глобальну грозову активність.

Зонди є надзвичайно чутливими приладами, тому для їх захисту від зовнішніх впливів (людей, тварин, погодних умов) їх поміщають у спеціальні дерев'яні короби, покриті гумою та тканиною, а зверху закладають великою кількістю каміння.Кадр з відео Національного антарктичного наукового центру

Цього літнього сезону виникла необхідність перемістити один із зондів. Справа в тому, що полярники виявили, що прилади почали фіксувати паразитне випромінювання від самої станції "Вернадський", хоча геокосмічна лабораторія та місце розташування зондів знаходяться в іншій частині острова. Тож вчені відкопали прилад і шукали для нього нове місце з "чистішими" сигналами, а на зиму його знову закопали.

"Для цього довелося носити багато каміння. А пінгвінята обурювались та зачаровано дивились, що ж ми робимо", — поділилася Соіна.

Нагадаємо, 15 березня 2025 року судно "Ноосфера" доставило 30-ту Українську антарктичну експедицію (УАЕ) на станцію "Академік Вернадський".

"Вернадському" — 29: 10 фактів про українську станцію в Антарктиді