Закон про реформу містобудування
Фото: unsplash.com

Петиція до президента України щодо ветування законопроєкту №5655 про реформу сфери містобудування у рекордно короткі строки набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів.

Звернення створили 12 грудня, напередодні голосування за законопроєкт у Верховній Раді. А вже увечері 13 грудні, після того, як депутати ухвалили скандальний документ, петиція набрала понад 25 тисяч підписів.

Автор звернення вважає, що нові містобудівні норми під виглядом лібералізації цієї сфери фактично розв'яжуть руки великим забудовникам, бо їм тепер не доведеться проходити перевірки від органів місцевого самоврядування.

"Перевірки будівництв та документації за цим проєктом можуть бути здійснені приватними фірмами, а роль головних архітекторів міст у цьому процесі значно обмежується. Окрім цього, пропонується створити "Містобудівну палату" при Міністерстві розвитку регіонів, повноваження якої дуже схожі з сумнозвісною "Тендерною Палатою". Якщо закон буде прийнятий більшістю депутатів ВР на наступній сесії, процес хаотичного забудування наших міст і паплюження історичних пам'яток буде пришвидшений", — йдеться у тексті петиції.

Тепер, коли звернення має необхідну кількість підписів, його має розглянути президент Володимир Зеленський.

Нагадаємо, напередодні за ухвалення законопроєкту про реформування сфери містобудування проголосували 228 народних депутатів при 226 мінімально необхідних голосах. Проти документа виступила Асоціація міст України, деякі громадські організації та ЗМІ.

Зокрема, мер Києва Віталій Кличко вважає, що законопроєкт "повністю нівелює контроль міст за будівництвом". За його словами, це створить умови для монопольного допуску забудовників на ринок.

Рада ухвалила закони про медіа та нацменшини, які необхідні для вступу в ЄС