В столиці привели до ладу князя Володимира і колону Магдебурського права (фото)

В Києві до Дня хрещення Київської Русі-України повністю відреставрували пам'ятник князю Володимиру, що знаходиться на Володимирській гірці. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила гендиректор Київського науково-методичного центру з охорони, реставрації та використання пам'яток історії, культури і заповідних територій Ірина Прокопенко.

У минулому році вандали пошкодили антикорозійне покриття пам'ятника, тому було вирішено повністю його перефарбувати і частково відновити до прийдешніх свят.

"Щиро вдячна всім причетним за допомогу, а гостям столиці за розуміння. На жаль, не можу висловити вдячності нашим молодим митцям-графітістам. Не встигли перефарбувати один — вже на інший необхідно бігти, зафарбовувати. Думаю, необхідно впровадити для них якийсь проект з розмальовки стін промислових будівель з винагородою — вхідні квитки до музею, ну так щоб і просвітницький профіль охопити", — написала Прокопенко.

Також була відреставрована колона Магдебурського права і сходи до неї. Реставратори відмили пам'ятку від вандальських графіті і написів, що залишили на ній "молоді митці".

Раніше ми розповідали про програму святкування Дня хрещення Русі.