У Києві проводять дослідження, щоб визначити місця найбільшої концентрації шкідливих речовин в повітрі. Про це повідомив начальник управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований.
За його словами, найбільше (до 90%) повітря в Києві забруднюють пересувні джерела, тобто транспорт, а також викиди від підприємств. При цьому лише близько 4% забруднення припадає на авіаційний, залізничний та водний транспорт.
Через зростання кількості автомобілів в місті, за останні 20 років концентрація діоксиду азоту в столиці зросла на 50%, а формальдегіду — на 200%.
Результати дослідження використають для створення автоматизованої системи моніторингу якості повітря. Це дозволить швидко реагувати на зміни рівня забрудненості повітря та інформувати про це киян.
Також планується розробити систему, за допомогою якої кияни будуть отримувати інформацію про небезпеку, пов’язану з погіршенням якості повітря й рекомендації про безпечні пішохідні та велосипедні маршрути, місця для прогулянок із дітьми тощо.
Раніше повідомлялось, що у Києві достроково настала метеорологічна зима.