На Вокзальній площі у Києві розпочали впорядкування транспортних потоків — рух різних видів транспорту здійснюється окремими смугами.
У ГО “Пасажири Києва” розповіли про нову розмітку та зміни в організації руху на площі.Мета зміни організації руху: подолати проблему багаторічного хаосу з трафіком та паркуванням біля Центрального залізничного вокзалу.
Головні цілі:
- зменшити хаотичність руху автомобілів;
- унеможливити порушення правил паркування;
- ліквідувати транзитний автомобільний трафік’
- покращити пішохідну доступність;
- зменшити затримки руху комунального громадського транспорту.
До реорганізації руху залучили розробників зі всієї країни, зокрема фахівців з Луцька, Харкова, Львова та столичного КП “Центр організації дорожнього руху”.Як зазначив експерт Дмитро Беспалов, який проводив транспортне моделювання, затримки на площі виникали через постійні “конфлікти” між транспортними засобами і значну частку транзитного трафіку — їх вирішення зменшить затримки і громадського, і приватного транспорту приблизно на 40%.
Що змінили:
- Ліквідували рух автомобілів на найближчому до вокзалу розвороті, який складається з 3-х автомобільних смуг. Завдяки цьому збільшується загальний простір для пішоходів. Залишиться лише обмежений заїзд для авто організацій, які розміщені в пішохідній зоні.
- Покращилася доступність до вокзалу комунального громадського транспорту — він прибуватиме на перший та другий розвороти. Зупинки маршруток посунули.
- Створили велосмуги по вул. Симона Петлюри, що запобігає паркуванню там автомобілів.
- Ліквідували наскрізний проїзд для транзитного трафіку через вул. Симона Петлюри — пл. Вокзальну — вул. Павла Скоропадського. З боку вул. Скоропадського організували розворотне коло з можливістю висадки пасажирів.
- Організували (декілька місяців тому) малий розворот для автомобілів, які не мають потреби їхати прямо до вокзалу — тепер зупинка та стоянка авто там неможливі.
- Встановили багато віх направляючих, щоб не допустити хаотичне паркування.
“Багато водіїв ще їздять та паркуються за старими звичками, не дивляться на знаки і розмітку, що створює тимчасові непорозуміння. Ну а пришвидшити розуміння змін допомагають евакуатори”, — додають у повідомленні.Крім того, для водії підготували карту парковок біля вокзалу.Зелена зона на площі залишилася. Спочатку її пропонувалось повністю заасфальтувати і виділити під паркування автівок — громадськість виступила за збереження зеленої зони і пропонувала покращити її доступність і благоустрій.
“Наш Київ” вже писав, що до 31 жовтня у Дніпровському районі обмежуватимуть рух вулицею Рачінського.