Небезпечний "Радикал": біля "Даринку" зберігаються токсичні ртутні відходи
Фото: завод "Радикал" (zametkiev)

Протягом багатьох років на території збанкрутілого хімічного підприємства ВАТ "Радикал" зберігаються небезпечні відходи. Незважаючи на загрозу здоров'ю киян, особливо жителів лівого берега столиці, керівництво заводу ніяк не намагається подолати екологічну кризу.

На локації, що знаходиться в безпосередній близькості від великого торговельного центру "Даринок", а також станції метро "Лісова" і Лісового ринку, роками зберігаються токсичні ртутні шлами. У цій ситуації бездіяльність арбітражних керуючих "Радикала" може призвести до катастрофічних наслідків.

Ліквідатор "Радикала" Н. І. Потупало, що живе в Кривому Розі  вже довгий час, не виконує своїх передбачених законодавством обов'язків щодо захисту людей і навколишнього середовища міста від впливу ртутного забруднення. На особливо небезпечному об'єкті відсутні передбачені законодавством дозвільні документи, а саме паспорта небезпечних відходів та плани локалізації аварій при надзвичайних ситуаціях.

"Повинен бути проект утилізації, сьогодні його немає. Необхідний полігон або підприємство, що буде це все утилізувати, сьогодні в нас такого немає", - розповіла в коментарі "Сегодня" еколог Олександра Соколенко.

Крім цього, нічим не відгороджені місця з високою концентрацією ртуті в грунті, немає попереджувальних табличок тощо.

"Перевищення по грунту, вміст ртуті від восьми до п'ятнадцяти разів. Перевищення було зафіксовано за територією, де є підприємства, від двох до тридцяти разів", - говорить заступник начальника Госпродпотребслужби Києва Дмитро Байраченко.

Безконтрольне розповсюдження токсичних відходів викликане порушенням екологічного законодавства при призначенні арбітражних керуючих на цей небезпечний об'єкт. В результаті на заводі "Радикал" керують люди з повною відсутністю елементарних екологічних знань та навичок захисту людей від наслідків надзвичайної ситуації.