Окупанти вбивали мирних жителів Бучі за списками — мер міста Анатолій Федорук
Фото: facebook.com/bucharada.gov.ua

Російські окупанти вбивали мирних жителів Бучі за спеціально складеними списками, у яких були вказані імена та адреси людей. Про це в інтерв'ю телеканалу CBC розповів мер Бучі Анатолій Федорук. 

"Це не було просто вбивство заради вбивства. Вони (військові рф — ред.) цілеспрямовано це робили, у них були списки. Я бачив ці списки — вони були надруковані. Не власноруч написані, щоб хтось із місцевих надиктував. Якісь колаборації можливо були. Але вони (списки — ред.) були підготовлені, віддруковані. Тобто вони заздалегідь знали, куди вони йдуть, на яку адресу і до кого", — заявив він.

За словами Федорука, у цих списках було і його ім'я, а також імена депутатів Бучанської міської ради. Також у переліку були імена чиновників та політиків, які проживали у Бучі. Але оскільки тим вдалося виїхати з міста, то окупанти вбивали тих, хто був. 

"В основному, це активні громадяни. Росіян прямо до пояса роздягали чоловіків, дивилися на відзнаки, татуювання.. Особливо, (допитували — ред.) учасників АТО на сході нашої держави. Їх запитували, чи вони служили. І якщо людина служила у період радянської доби чи на Близькому Сході — це, можливо пом'якшувало ставлення окупантів", — пояснив він. 

 

Коментар Бучанського міського голови Анатолія Федорука для центрального телебачення CBC ( Канада)

Posted by Бучанська міська рада. Офіційна сторінка on Wednesday, April 27, 2022

Раніше ми повідомляли, що у тілах десятків загиблих жителів Бучі та Ірпеня виявили так звані флешети, випущені із російської артилерії. Цей вид зброї використовували ще під час Першої світової війни. 

Спротив російській окупації, день 63