Норвезьке інженерне диво: будинок, що виробляє втричі більше енергії ніж споживає

Проект маєтку, розрахованого на сім'ю з чотирьох осіб, розробила скандинавська архітектурна фірма Snøhetta, відома своїми екологічними проектами, у співпраці з компанією Optimera, передає Файна ідея.

ZEB став майданчиком для впровадження пасивних і активних технологій вироблення електроенергії. Так, дах інноваційного будинку спеціально нахилили на 19 градусів на південний схід, аби максимально підвищити ефективність встановлених на 150 кв. метрах (1614 кв. футів) фотоелектричних панелей та облаштованих на 16 кв. метрах сонячних колекторів.

До того ж експериментальний ZEB облаштували системою збору дощової води, яка покриває потреби у технічній воді – для туалету та поливу саду/городу.

Як зазначають у Snøhetta, фотогальванічне покриття виробляє близько 19200 кВт-год електроенергії щорічно, в той час як будинок споживає всього 7272 кВт-год на рік. «Залишки» енергії можна використовувати для щоденної зарядки електромобіля.

Будівля побудована у відповідності з усіма будівельними стандартами, щодо економного споживання енергії, природної вентиляції, теплоізоляції та інших характеристик. Так, ретельно продуманий дизайн та правильно розміщені вікна дозволяють ZEB отримувати максимальну вигоду від сонячного тепла.

Разом з тим, теплообмінник спрямовує надлишок теплової енергії, яка утворюється у будівлі, на підігрів води у басейні та для душу.

У будинку є атріум з каміном та сауна на дровах. На додачу, на прибудинковій території ростуть плодові дерева та облаштовані невеличкі городи, аби мешканці енергоефективного будинку мали змогу вирощувати органічні фрукти та овочі.