Незаконне будівництво на місці історичної садиби на Саксаганського у Києві зупинили: що відомо
Фото: Дмитро Перов

Незаконне будівництво на місці cадиби Лошевичів, 1860 року зупинили. Частину будівельної техніки вже вивезли з майданчику.

Про це пише активіст-пам’яткоохоронець Дмитро Перов.Незаконне будівництво на місці історичної садиби на Саксаганського у Києві зупинили: що відомо“Завдяки швидкій реакції Департаменту територіального контролю міста Києва, роботи на Саксаганського, 76 були повністю зупинені. Чекаємо на реакцію і Київської міської прокуратури та Державної інспекції архітектури та містобудування України”, — йдеться у дописі.Незаконне будівництво на місці історичної садиби на Саксаганського у Києві зупинили: що відомоПеров зазначає, що забудовник зруйнував одну з найстаріших історичних садиб на вул. Саксаганського. Попри це, договір оренди ділянки з ним так і не розірвали.

На місці історичної споруди будівельники планують звести 5-поверховий офісний центр. Водночас нове будівництво зі зміною площі та поверховості обʼєкту замасковані під “реконструкцію з надбудовою”, адже зміна поверховості і знос цінної історичної забудови — заборонені в Центральному історичному ареалі. Незаконне будівництво на місці історичної садиби на Саксаганського у Києві зупинили: що відомо“Втім, при детальнішому розгляді майданчику виникає питання — а що є предметом реконструкції? Адже по факту ТОВ повністю знищило історичну будівлю і замість її відновлення — зараз просто спокійно проектує нову втричі вищу споруду.”, — зауважує активіст.

Нагадаємо, нещодавно на місці історичної садиби Лошевичів відновилися будівельні роботи попри припис Департаменту територіального контролю міста Києва.Незаконне будівництво на місці історичної садиби на Саксаганського у Києві зупинили: що відомоБудівельні роботи вже спричинили руйнування у розташованій поруч пам’ятці — будинку 1912 року, де жив київський архітектор Михайло Бобрусов. На фасаді будинку з'явилися тріщини.Незаконне будівництво на місці історичної садиби на Саксаганського у Києві зупинили: що відомоЩе у вересні 2020 року, без погодження Департаменту містобудування та архітектури, забудовник самовільно зніс садибу Лошевичів, 1860-х рр. Національна поліція тоді відкрила кримінальне провадження, втім, будівельні роботи продовжилися.

Зокрема, у грудні 2024-го на місці пам’ятки працював бур та заливали бетон. Тоді ж активіст написали звернення в Департамент охорони культурної спадщини КМДА та до Київської міської прокуратури.

Землю ботсаду Гришка не віддадуть під забудову: договір розірвано