Нацбанк вводить в обіг банкноту номіналом 1000 гривень

Сьогодні, 25 жовтня, Національний банк України вводить в обіг банкноту номіналом 1000 гривень. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Відсьогодні банки зможуть отримати її (банкноту у 1000 грн — прим.) в Національному банку і видавати своїм клієнтам. Ця банкнота тепер є дійсним платіжним засобом на території України, нею можна вільно розрахуватися в торговій мережі або зробити внесок на вклад у банку», — розповів голова Нацбанку Яків Смолій.

За словами представників НБУ, поява нової банкноти зменшить кількість грошей, які необхідно носити з собою. На сьогодні 1000 грн є банкнотою найбільшого номіналу серед випущених в Україні. Останній раз банкнота високого номіналу — 500 гривень — була введена в обіг 13 років тому. У НБУ заявили, що необхідність появи банкноти такого великого номіналу виникла через те, що в останні роки в українців виросли зарплати.

На лицьовій стороні нової банкноти зображений портрет природознавця, мислителя і громадського діяча Володимира Вернадського. На зворотному боці надруковане зображення будівлі Президії Національної академії наук України. Розмір банкноти в 1000 грн становить 75×160 мм. Основний колір — блакитний.

Раніше ми повідомляли про те, що на новій купюрі 1000 гривень виявили фальшивий шрифт. Однак у Нацбанку відкинули ці звинувачення і заявили, що всі елементи банкнот створюють самостійно.