За будівельним банером на Подолі у Києві виявили напівзруйновану історичну памʼятку — лісопильню Сніжка: фото та подробиці
Фото: активіст-пам'яткоохоронець Дмитро Перов

За будівельним банером на Подолі виявили напівзруйновану історичну памʼятку — лісопильню Сніжка 1902 року.

Про це пише столичний активіст-пам’яткоохоронець Дмитро Перов. На Подолі у Києві майже повністю зруйнували історичну лісопильну Сніжка: фотоНа вул. Турівській, 29а, комунальники демонтували незаконно встановлений банер, що імітував фасад будівлі — це зробили після численних скарг місцевих мешканців на міську гарячу лінію “1551”. На Подолі у Києві майже повністю зруйнували історичну лісопильну Сніжка: фото“Ось таку невтішну картину нам ще доведься побачити не на одній історичній вулиці міста. Адже сьогодні ще близько 109 будівель в центральній частині міста стоять завішені намальованими фасадами. За такими полотнищами історичні будівлі потрошку розбирають або свідомо доводять до руйнації аби потім збудувати тут ТРЦ або ЖК”, — зазначає Дмитро Перов. На Подолі у Києві майже повністю зруйнували історичну лісопильну Сніжка: фотоАктивіст також додає, що влітку цього року Департамент охорони культурної спадщини КМДА погодив тут концепцію нового будівництва — планують звести 9-12-поверховий ЖК “Турівський”. 

Лісопильня Сніжка — це будівля на вулиці Турівській, яку побудували у 1902 році. Вона є зразком традиційної забудови київського Подолу XIX — XX століть. Лісопильню занесли у додаток рішення Київради стосовно збереження історичних будівель, яким загрожує знищення чи пошкодження. Руйнувати будівлю почати у 2021 та у 2023 роках. За будівельним банером на Подолі у Києві виявили напівзруйновану історичну памʼятку — лісопильню Сніжка: фото та подробиціКиївська міська прокуратура у жовтні 2023-го відкрила кримінальне провадження за фактом руйнування історичної будівлі, а у вересні 2024 року на ділянку та будтехніку наклали арешт — з того часу роботи не проводились.

Також Перов нагадав, що у червні 2024-го петиція щодо демонтажу будівельних банерів набрала необхідну кількість голосів — відповідне звернення до Київради підтримав міський голова Кличко.

Раніше "Наш Київ" повідомляв, що через дронову атаку вночі 3 листопада пошкоджено корпус університету ім. Шевченка.

На Чеховському провулку розібрали історичну стіну з жовтої цегли: що відомо