26 грудня на стримінговій платформі Netflix вийшов 2 сезон південнокорейського хіта “Гра в кальмара”. До перегляду доступні всі 7 епізодів з українським дубляжем. Розповідаємо, як критики відреагували на новий сезон популярного трилеру.
Про що серіал “Гра в кальмара”
Перший сезон серіалу “Гра в кальмара” вийшов у вересні 2021 року. Сюжет зосереджується довкола гравців загадкової гри, за участь в якій пропонують щедру грошову винагороду, втім, щоб її отримати — необхідно пройти низку смертельних випробувань.
Другий сезон логічно продовжує сюжет першої частини: головний герой повертається, аби помститися організаторам та знищити гру зсередини.
Успіх першого сезону “Гри в кальмара”
Шоу здобуло помітну популярність та світове визнання. Проєкт став найпопулярнішим в історії Netflix, отримав шість премій “Еммі”, а актор О Йон Су отримав “Золотий глобус” за найкращу чоловічу роль другого плану. На платформі Rotten Tomatoes перший сезон здобув рейтинг схвалення 95% на основі 77 відгуків із середнім рейтингом 8,1/10. А Укрпошта та офіційний аккаунт України в X (Twitter) зробили відсилки до одного з випробувань з сюжету стрічки.Головні актори трилеру також отримали визнання критиків та кінематографічної спільноти і почали з’являтися в інших помітних проєктах, зокрема Лі Чон Че (виконавець головної ролі Сон Гі Хуна) знявся в серіалі “Аколіт” у всесвіті Зоряних війн, а Чон Хо Йон (роль Кан Се Бьок) взяла участь в нещодавньому мінісеріалі “Дисклеймер” від Apple TV+.
Годі й казати про численні колаборації з брендами, такими як Puma, Crocs і Johnnie Walker. Та навіть Google, при пошуковому запиті “Гра в кальмара”, пропонує пройти одне з випробувань.
Відгуки на другий сезон “Гри в кальмара”
2 сезон серіалу тільки-но вийшов і вже отримав чимало відгуків та рецензій. Так, на тому ж Rotten Tomatoes, рейтинг складає 86% (на основі 42 рецензій) від критиків та 63% (на основі понад 500 відгуків) — від звичайного глядача. Серед негативних аспектів називають відкритий фінал, що говорить про бажання творців заробити більше грошей на продовженні, аніж розповісти цільну цікаву історію, дещо повільний темп оповіді та непотрібні додаткові сюжетні лінії. Загалом, другий сезон “Гри в кальмара” називають “нуднішим” за попередній.Критик Бен Треверс для IndieWire зазначає, що серіалу вдається утримувати увагу глядача незважаючи на очікувані сюжетні самоповтори. У шоу з’являються нові випробування, а антагоністи стали більш жорстокими та підступними — і хоча серіал втратив свій рівень “новаторства”, він все ще залишається вдалою “інстинктивною розвагою”.
Водночас критикиня Крістен Болдуін для Entertainment Weekly пише, що нові 7 епізодів схожі більше на “місток до третього й останнього сезону, ніж на окрему сюжетну арку”. Втім, серіал компенсує сюжетні прогалини новими цікавими персонажами та жорстокими і захопливими змаганнями.
Деніел Фінберг у відгуку для Hollywood Reporter називає продовження “Гри в кальмара” — “повним розчаруванням”. На думку автора, у новому сезоні творцям не вдається ні “відтворити позитивні сторони першого сезону, ні вдало заглибитися в міфологію та світобудову серіалу”. Серед плюсів Фінберг відмічає акторську гру Лі Чон Че — головного героя, та так само появу декількох захопливих персонажів. Тереза Лаксон у Collider зауважує, що найбільшою проблемою шоу є “занадто сильне покладання на ті самі архетипи, які зробили перший сезон таким передбачуваним”. До прикладу, у сюжеті повно карикатурних образів, зокрема і більшості антагоністів, що існують без натяку на дослідження їхньої природи чи бодай якоїсь аргументації їхніх дії.У рецензії для BBC критикиня Лора Мартін більш схвально оцінює продовження “Гри в кальмара”. Вона зазначає, що незважаючи на більш тьмяну та депресивну атмосферу і певну затягнутість сюжету, другий сезон неодмінно “стане таким же хітом, як і перший”. Змагання у серіалі “такі ж сюрреалістичні та збочені, а вбивства такі ж жорстокі та витончені”. Як підсумок, авторка оцінила шоу на 4/5.