У Києві на Либідській площі в будівлі "Літаюча тарілка" (Український інститут науково-технічної та економічної інформації) демонтували усі вікна. Про це повідомили дослідниці Олена Борисова, а також Ельміра Еттінгер.
За словами Борисової, проєкт реконструкції об’єкта, який має статус пам'ятки місцевого значення, досі не оприлюднили.
Конструкція "Тарілки" перебуває в оренді компанії "Альдо", яка реалізує тут проєкт ТРЦ Ocean Mall.
Хоча у жовтні 2020 року Міністерство культури внесло "Тарілку" до реєстру пам’яток (що захищає її від зміни зовнішнього вигляду), будівництво прилеглого ТРЦ тривало і до січня 2025 року фактично "поглинуло" пам'ятку.
Активісти намагалися зупинити роботи: на початку року була зареєстрована петиція, яка швидко набрала необхідну кількість голосів, а міський голова Віталій Кличко її підтримав. Проте будівництво продовжилося попри приписи Департаменту охорони культурної спадщини.
Нагадуємо, що ми підготували спецпроєкт про 90 років історії, або як змінювалася музична культура впродовж останніх десятиліть.
