Бункер – надійне сховище, де можна укритися від небезпеки. Ізольований простір, де людина шукає порятунку. Але коли ти вимушений ховатися в підземеллі, що дає можливість продовжувати відчувати себе людиною? Навіть коли світу залишається лише кілька бетонних квадратних метрів, усю повноту життя дозволяє пережити найдавніше з мистецтв – музика.
Виконавці та композитори сучасної академічної музики, або ж «contemporary music» виступатимуть для відвідувачів ГОГОЛЬFEST у справжньому підземному бункері на Арт-заводі Платформа. Проект «Бункер» дає можливість унікального досвіду – лише тут і зараз почути всесвітньо відомих виконавців у спеціально ізольованому просторі підземного сховища. Перед кожним концертом глядачі на хвилину опиняються у цілковитій тиші та темряві – спосіб ще глибше відчути атмосферу незвичної локації та налаштуватися на музику.
Програма «Бункер» представляє музикантів, чия творчість є знаковою не лише для Європи, але й цілого світу. Ці імена не з’являються у топ-чартах популярних FM-станцій, але збирають найвибагливішу публіку у найвідоміших концертних залах світових столиць. У вересні 2016 року вони виступатимуть у Києві на Міжнародному фестивалі сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST.
17 вересня о 17:00 у рамках музичної програми «БУНКЕР» відбудеться концерт-імпровізація Хелени Вінкельман (Швейцарія) та гурту «Древо» (Україна) «Сонце зайшло, Земля ся стрясла» ("The sun went down, the earth trembled"). Музика, яка буде творитися просто під час концерту, поєднає голос скрипки сучасного митця, що досліджує прадавні музичні традиції народів світу із автентичним українським співом. Цікаво, що гурт «Древо» у 2002 році спільно з ЦСМ ДАХ і режисером Владом Троїцьким створив Фольклорну оперу «Кам’яне коло» - проект, що став початком існування етно-хаос гурту «ДахаБраха».
18 вересня о 17:00 відбудеться прем’єра проекту "Time capsule" Дуету Еріка Босграафа і Ольги Пащенко (Голандія). Один з найкращих блокфлейтистів світу та віртуозна виконавиця на клавішних інструментах виконають прем’єри творів голандських композиторів (Луі Андерсен, Майкл Сметанін, Родерік де Ман), та всесвітню прем’єру твору українського композитора Вікторії Польової, який написано спеціально для ГОГОЛЬFEST 2016.
24 вересня о 17:00 на фестивалі відбудеться концерт-імпровізація творчого дуету «Блук».
Олексій Шмурак і Олег Шпудейко вже кілька років представляють українську contemporary music на міжнародних фестивалях. Локація «Бункер», де відбудеться концерт, стане повноцінним учасником концерту, адже саме від неї буде залежати, яку музику в результаті почують гості. Музиканти розташуються в різних точках справжнього підземного бункеру та задіють акустичні властивості локації для свого експериментального сету.
25 вересня о 20:00 відбудеться концерт-перфоманс «HAMLET». Соліст Еліас Файнгерш, - ексцентрична сценічна персона та один із найуспішніших композиторів Ізраїлю та Скандинавії разом з Національним естрадно-симфонічним оркестром України розкажуть одну з найвідоміших історій великого Шекспіра, перетворивши сцену на простір для музичного діалогу з публікою.
IX Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST пройде з 16 по 25 вересня на Арт-заводі Платформа (вул. Біломорська, 1).