Модернізація Реєстру домашніх тварин у Києві: для чого вона потрібна

У Києві планують провести модернізацію інформаційної системи "Реєстр домашніх тварин" (РДТ), яка була створена наприкінці 2017 року. Спочатку реєстр використовувався для обліку домашніх улюбленців, а згодом в системі з’явився облік безпритульних тварин, адопція, пошук тварин та інше. 

Нещодавно ми писали, що КП "ГІОЦ" в жовтні оголосило тендер на закупівлю послуг з модернізації за майже 5 млн грн. Це можна побачити на сайті держзакупівель Prozorro.

Та це вже другий тендер. Перший відбувся у березні 2023, але у травні договір розірвали.

Виявляється, що Мінцифри створило постанову "Про реалізацію експериментального проєкту з проведення ідентифікації та реєстрації домашніх тварин", в якому передбачена реєстрація лише домашніх тварин, в яких є власник. Мова не йде про облік та адопцію безпритульних тварин.

Після ряду консультацій з Київською міською лікарнею ветеринарної медицини (КП КМЛВМ), замовником модернізації Системи РДТ та відвідувань робочих груп з питань реалізації експериментально проєкту, КП ГІОЦ прийняло вирішення все-таки модернізувати систему та запустити "по-новому" тендер з урахуванням доопрацьованих технічних вимог.

Основна ціль модернізації — облік безпритульних тварин, адопція в рамках співпраці з опікунами безпритульних тварин (мініпритулки, які не мають офіційного статусу) та громадськими чи благодійними фондами.

Для чого треба проводити модернізацію: 

Перш за все, якщо у власників тварин є власний кабінет в системі РДТ, то у волонтерів, які опікуються безпритульними тваринами (мініпритулки без офіційного статусу притулку по закону), доступу до власного кабінету немає.

Усю інформацію щодо безпритульних тварин вносить в систему КП ККЛВМ, куди направили тварину після вилову. Після модернізації системи такий кабінет має з'явитися й в опікунів, а також в організаціях, які офіційно зазначені притулками. Це дозволить волонтерам, що опікуються безпритульними тваринами, мати зручну платформу на рівні міста Києва, де вони зможуть виставляти на адопцію своїх підопічних.  

Крім того, основна інформація яка проходить через "Реєстр домашніх тварин", закрита для публічності. Тому здається, нібито система не є активною. Тільки за 2022 рік: 

  • Кількість зареєстрованих опікунів склала 94;
  • Кількість безпритульних тварин прилаштованих до власника — 561;
  • Кількість безпритульних тварин, яких взято на облік в Системі РДТ — 8196.

Ці тварини надійшли до КП КМЛВМ через службу Зоодопомога. Варто зазначити, що більшість тварин повертається до ареалу перебування після стерилізації. А після модернізації більша частина закритої інформації про безпритульних тварин стане публічною і буде доступна всім охочим.

Також планується створити окремий модуль з матеріалами для просвітницької та навчальної роботи з населенням стосовно поводження з непродуктивними тваринами.

З повним переліком оновлень системи можна ознайомитися прочитавши на сайті держзакупівель Prozorro

У Києві щорічно відбиратимуть притулки для тварин, які фінансуватимуть з міського бюджету